خبرگزاری لالی آنلاین
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • اخبار نماینده
 • اخبار نماز جمعه
 • اخبار فرهنگی
 • جامعه بختیاری
 • اخبار روستاها
 • بسته خبری محرمانه
 • دفاع مقدس
 • کد خبر : 23045
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
 •   

  انتقاد استاندار خوزستان از نرخ بالای بیکاری در شهرستان لالی/ استاندار خوزستان در نشست شورای اشتغال شهرستان لالی:وضعیت بیکاری در اکثر شهرها رو به بهبودی رفته اما در لالی برعکس روند استانی وضعیت بدتر شده است/نرخ بیکاری در لالی از ۱۲ درصد به ۲۱ درصد رسیده و این در حالی است که متوسط نرخ بیکاری در خوزستان ۱۴ درصد است که این موضوع حاکی از کم توجهی مسوولان بوده است.

  به گزارش خبرگزاری لالی آنلاین؛ استاندار خوزستان گفت: نفس و فلسفه قرار گرفتن در مدیریت و منصب خدمت به مردم است نه استفاده از مواهب آن و لذا این نوع رویکرد باید هم در شهرستان لالی و هم در استان کنار گذاشته شود و بنده اعلام می‌کنم این روند را بدون رودربایسی در استان متوقف خواهم کرد.

  به گزارش خبرگزاری لالی آنلاین؛ دکترغلامرضا شریعتی روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه در نشست شورای اشتغال شهرستان لالی گفت: وضعیت بیکاری در اکثر شهرها رو به بهبودی رفته اما در لالی برعکس روند استانی وضعیت بدتر شده است و این یعنی مسئولان در این زمینه غفلت کرده اند.

  استاندار خوزستان افزود: برای جبران این وضعیت باید دستگاه های متولی در استان و شهرستان توجه ویژه تری داشته باشند چرا که وضعیت موجود اصلا شرایط مناسبی نیست.

  دکتر شریعتی توضیح داد: نرخ بیکاری در لالی در شش ساله گذشته از ۱۲ درصد به ۲۱ درصد رسیده و این در حالی است که متوسط نرخ بیکاری در خوزستان ۱۴ درصد است که این موضوع حاکی از کم توجهی مسوولان بوده در حالی که شرایط و تسهیلاتی وجود داشته که اگر کار می شد روند اشتغال به این صورت نبود.

  استاندار خوزستان تصریح کرد: فرماندار لالی باید این موضوع را جدی تر دنبال کند و با مسئولانی که جدی کار نمی کنند برخورد جدی داشته باشد و افراد ضعیف را کنار گذاشته و مدیران با انگیزه در راس امور قرار گیرد .

  دکتر شریعتی خاطرنشان کرد: در این راه باید در زمینه پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در حوزه کشاورزی و دامداری اشتغال های متعددی تعریف شود و پیمانکاری های امور عمرانی از میان نیروهای بومی انتخاب شود .

  استاندار خوزستان یادآور شد: مسئولی که در لالی حضور ندارد و برای امورات خود وقت کافی نمی گذارد باید عطایش را به لقایش بخشید چرا که در احقاق حقوق مردم به هیچ وجه نباید کوتاه آمد.

  استاندار خوزستان تصریح کرد: نفس و فلسفه قرار گرفتن در مدیریت و منصب خدمت به مردم است نه استفاده از مواهب آن و لذا این نوع رویکرد باید هم در شهرستان لالی و هم در استان کنار گذاشته شود و بنده اعلام می کنم این روند را بدون رودروایسی در استان متوقف خواهم کرد.

  استاندار شریعتی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از معیارهای ارزشیابی مدیران و فرمانداران را اهتمام آن ها به موضوع اشتغال می دانم تا معلوم شود که چقدر دلسوزی داشته و تلاش و اقدامات موثر انجام می دهند.

  بر اساس این گزارش این نشست بیست و چهارمین نشست شورای اشتغال در سطح شهرستان های خوزستان به ریاست استاندار خوزستان و با حضور فرماندار شهرستان و مدیران استانی در طول سه ماه گذشته بود.

  این سلسله نشست ها با هدف هماهنگی بیشتر میان مدیران استانی و شهرستانی و طرح و بررسی مشکلات بخش خصوصی و سرمایه گذاران در سطح شهرستان ها در راستای برنامه ریزی برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش تولید و سرمایه گذاری بخش خصوصی برگزار می شود./پایگاه خبری استانداری خوزستان

  برچسب ها :