خبرگزاری لالی آنلاین
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • اخبار نماینده
 • اخبار نماز جمعه
 • اخبار فرهنگی
 • جامعه بختیاری
 • اخبار روستاها
 • بسته خبری محرمانه
 • دفاع مقدس
 • کد خبر : 10396
 • تعداد نظرات : 2 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ دی, ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۶
 •   

  خاطره جالب آیت الله هاشمی رفسنجانی از سفر به مسجدسلیمان+تصاویر

  به گزارش خبرگزاری لالی آنلاین،،آیت الله هاشمی رفسنجانی خاطره ای از سفر به مسجدسلیمان در روز ۱۲ فروردین سال ۱۳۶۸ بیان کردند.

  به گزارش خبرگزاری لالی آنلاین،آیت الله  هاشمی رفسنجانی  خاطره ای از سفر به مسجدسلیمان در روز ۱۲ فروردین سال ۱۳۶۸ بیان کردند.

  بعد از نماز، رادیوهای فارسی بی‌ بی‌سی و صدای آمریکا را گرفتم. مسأله آقای منتظری را زنده نگه‌داشته‌اند و تبلیغ خشونت و واپس‌گرائی برای حادثه می‌نمایند. سفر من به شوروی در آینده را مهم می‌دانند. انجام این سفر در ملاقات [آقای علی اکبر ولایتی] وزیرخارجه با [میخائیل] گورباچف [صدر هیأت رئیسه اتحاد جماهیر شوروی] مطرح شده است. در میدان پایگاه، مراسم صبحگاه مشترک نیروها انجام شد. برای آنها صحبت کردم.
  با هلی‌کوپترها به سوی مسجد سلیمان پرواز کردیم. در مسیر مزارع و کانال‌های زیر دز و کارون را مشاهده کردیم و آقایان محسن رضایی و دهقانی توضیحات دادند. در هوانیروز مسجدسلیمان فرود آمدیم.
  استقبال رسمی بود. پدر آقای محسن رضایی که کارگر بازنشسته‌ای است، در مراسم حزب اللهی ‌گونه شعار می‌داد. فرمانده پایگاه، توضیحات لازم را درباره وضع پایگاه و نیازها و مشکلات داد: منازل فراوان نیم ساخته و بخش تکمیل نشده و منطقه تصرف شده توسط سپاه …
  با اتومبیل از پایگاه بازدید کردیم؛ وسیع و جالب است. سپس از پادگان شهید محلاتی سپاه که بخشی از پایگاه است، با اتومبیل دیدن به عمل آمد و از آنجا به کارخانجات تعمیر تانک رفتیم؛ وسیع و عظیم است. نیم ساعتی از سالن‌ها وانبارها بازدید شد. ۳۵ هزار متر مساحت کارگاه سرپوشیده است و قدرت تعمیر و بازسازی بالایی دارند . از مدرسه تربیت نیروی فنی ارتش هم دیدار کردیم.
  با اتومبیل بخشی از شهر را گشتیم. مردم مهربان و با احساسات برخورد می‌کردند. به ورزشگاه شهر رفتیم و در اجتماع مردم حاضر شدیم. امام جمعه و [آقای دانش] نماینده مردم و آقای محسن رضایی صحبت کوتاهی کردند و خیر مقدم گفتند. سپس من سخنرانی نمودم .
  نماز و ناهار و استراحت و سپس جلسه‌ای با شورای اداری مسجدسلیمان داشتیم که از مشکلات و نیازهای شهر و مشکل بیکاری مردم، کم آبی شهر و نیازهای دیگر گفتند. در گذشته شرکت نفت به شهر سرویس می‌داده و فعلاً شهر بزرگ شده و مخازن نفت منطقه روبه پایان است و مسئولیت‌های شرکت نفت باید به عهده سازمان‌های دولتی قرار گیرد. این مرحله انتقال، کمبودهای فراوانی را همراه دارد و شهر واقعاً محروم است. قول مساعد برای کمک به ساخت راه مسجد سلیمان تا چهارمحال بختیاری دادم . به وزیر نیرو گفتم برای مشکل برق و آب کمک کند.
  به محل سد دز [= شهید عباسپور] رفتیم. از بخش‌های مختلف سد بازدید کردیم و توضیحات مدیران را شنیدیم؛ جالب و مهم است. یک هزار مگاوات برق می‌دهد. ظرفیت حدود سه میلیارد متر آب دارد و نواقص هم دارد، زیرا کار سد در آستانه انقلاب رو به اتمام بود و پیمانکاران از شرایط انقلاب سوء استفاده کرده‌اند .
  محل‌های بمباران شده و بازسازی شده را دیدم و پرسنل را تحسین کردم. از چشمه مهم زیر سد که حدود ده متر آب از آن می‌جوشد، بازدید کردم و توضیحات درباره طرح‌های تأسیس چند سد دیگر روی کارون را شنیدم. عشایر اطراف سد جمع شدند و احساسات گرمی ابراز کردند. خانه‌های کارگاه سد را اشغال کرده‌اند، باید بروند. آنها برای تهیه مسکن جدید استمداد نمودند.
  به سوی دزفول پرواز کردیم. در راه آقای [بیژن نامدار] زنگنه [وزیر نیرو] توضیحات لازم در مورد عقیلی و استعداد منطقه داد. غروب به پایگاه رسیدیم. خاطرات دو روز را نوشتم.

  http://lalionline.ir/10

  برچسب ها :
  انتشار یافته: 2
  1. فوق العاده زیبا.بنده لذت بردم.تمام قولهایی که توی این خاطرات گفته خدا وکیل انجام شدند.خدارحمتش کنه.انسان والا مقام وفرهیخته ای بود

  2. یادش بخیر همین آقایان هاشمی رفسنجانی و زنگنه ساخت سد گتوند را طراحی کردند و ساختند حالا این سد شده یک کارخانه بزرگ تولید آب شور.